• Oznamy
  • Podujatia
  • Médiá

Newsletter

    Prihláste sa na odoberanie noviniek do mailu:

ÚRADNÉ HODINY MSÚ

Pondelok 08:00 - 11:30
12:30 - 15:30
Utorok 08:00 - 11:30
12:30 - 15:30
Streda 08:00 - 11:30
12:30 - 16:30
Štvrtok 08:00 - 11:30
12:30 - 15:00
Piatok 08:00 - 11:30
12:30 - 15:00
Sobota -
Nedeľa -

ÚRADNÉ HODINY PODATEĽNE MSÚ

Pondelok 07:00 - 16:00
Utorok 07:00 - 16:00
Streda 07:00 - 17:00
Štvrtok 07:00 - 15:30
Piatok 07:00 - 15:30
Sobota -
Nedeľa -

Úradné dni pre verejnosť spoločného stavebného úradu sú pondelok a streda. NÁMESTIE SLOBODY 145/10 | SKALICA 90901 | +421 34 6903 105 | mesto@mesto.skalica.sk

Matrika

Najčastejšie otázky na matriku:

1. Môžem uzavrieť manželstvo mimo úradne určenej miestnosti /t.j. sobášna sieň Mestského úradu v Skalici/ ?
    -  Áno, môžete. Matričný úrad posúdi, či je toto miesto vhodné na uzavretie manželstva.Povolenie uzavretia manželstva mimo úradne určenej miestnosti podlieha správnemu poplatku 66,- €.

2. Môžem uzavrieť manželstvo počas pracovného týždňa?
   -  V Skalici sú určené dni k uzavretiu manželstva sobota a streda, tieto dni sú bez poplatku.Ostatné dni počas pracovného týždňa podliehajú správnemu poplatku 16,5,- €.

3.  Môžem sa po rozvode manželstva vrátiť k svojmu rodnému priezvisku?
   -  Pozor! K svojmu rodnému priezvisku sa môžete vrátiť, ak ste boli len raz vydatá, u viac krát rozvedených sa môžete vrátiť vždy len k svojmu predchádzajúcemu priezvisku. O zmenu priezviska je možné požiadať matrčný úrad v mieste uzavretia manželstva do 3 mesiacov od právoplatnosti rozsudku o rozvode. Tento úkon je bezplatný.

4.   Môžem dať svojmu dieťaťu pri narodení akékoľvek meno?
   -  Ak sa rodičia rozhodnú pre cudzojazyčné meno pre svoje dieťa, odporúčame ešte pred narodeím dieťaťa obrátiť sa na akýkoľvek matričný úrad o radu, nakoľko je možné, že matričný úrad v mieste narodenia dieťaťa bude od Vás vyžadovať potvrdenie zo zastupiteľského úradu štátu, v ktorom sa Vami vybrané meno používa.Prípadne sa môžete informovať na webových stránkach: www.babynamesworld.com alebo www.kindernamen.net, na ktorých sú všetky uvedené cudzojazyčné mená povolené.

5.   Môžem dať svojmu novonarodenému dieťaťu viac ako jedno meno?
   -  Áno, dieťaťu pri narodení môžete dať najviac tri mená. 

6.   Čo budem potrebovať pri vybavení žiadosti o výpis alebo odpis z registra trestov?
   -  Budete potrebovať svoj občiansky preukaz, 3-eurový kolok /kúpite ho na akejkoľvek pošte/ a v pokladni mestského úradu zaplatíte ešte poplatok za overenie podpisu 1,5,- €.


Najčastejšie otázky na matriku:

 

1. Môžem uzavrieť manželstvo mimo úradne určenej miestnosti /t.j. sobášna sieň Mestského úradu v Skalici/ ?

- Áno, môžete. Matričný úrad posúdi, či je toto miesto vhodné na uzavretie manželstva.Povolenie uzavretia manželstva mimo úradne určenej miestnosti podlieha správnemu poplatku 66,- .

 

2. Môžem uzavrieť manželstvo počas pracovného týždňa?

- V Skalici sú určené dni k uzavretiu manželstva sobota a streda, tieto dni sú bez poplatku.Ostatné dni počas pracovného týždňa podliehajú správnemu poplatku 16,5,- .

 

3. Môžem sa po rozvode manželstva vrátiť k svojmu rodnému priezvisku?

- Pozor! K svojmu rodnému priezvisku sa môžete vrátiť, ak ste boli len raz vydatá, u viac krát rozvedených sa môžete vrátiť vždy len k svojmu predchádzajúcemu priezvisku. O zmenu priezviska je možné požiadať matrčný úrad v mieste uzavretia manželstva do 3 mesiacov od právoplatnosti rozsudku o rozvode. Tento úkon je bezplatný.

 

4. Môžem dať svojmu dieťaťu pri narodení akékoľvek meno?

- Ak sa rodičia rozhodnú pre cudzojazyčné meno pre svoje dieťa, odporúčame ešte pred narodeím dieťaťa obrátiť sa na akýkoľvek matričný úrad o radu, nakoľko je možné, že matričný úrad v mieste narodenia dieťaťa bude od Vás vyžadovať potvrdenie zo zastupiteľského úradu štátu, v ktorom sa Vami vybrané meno používa.Prípadne sa môžete informovať na webových stránkach: www.babynamesworld.com alebo www.kindernamen.net, na ktorých sú všetky uvedené cudzojazyčné mená povolené.

 

5. Môžem dať svojmu novonarodenému dieťaťu viac ako jedno meno?

- Áno, dieťaťu pri narodení môžete dať najviac tri mená.

 

6. Čo budem potrebovať pri vybavení žiadosti o výpis alebo odpis z registra trestov?

- Budete potrebovať svoj občiansky preukaz, 3-eurový kolok /kúpite ho na akejkoľvek pošte/ a v pokladni mestského úradu zaplatíte ešte poplatok za overenie podpisu 1,5,- .