Piatok 07:00 - 15:30
Sobota -
Nedeľa -

Úradné dni pre verejnosť spoločného stavebného úradu sú pondelok a streda. NÁMESTIE SLOBODY 145/10 | SKALICA 90901 | +421 34 6903 105 | mesto@mesto.skalica.sk

30. marca sa vo veľkej sále Domu kultúry uskutočnilo tradičné vyhlásenie najlepších športovcov a športových kolektívov za rok 2015. Pozvaným hosťom sa prihovoril primátor Ľudovít Barát. Športovci sa zapísali do Pamätnej knihy mesta Skalica a ocenenie si prevzali z rúk primátora a predsedu komisie pre vzdelávanie, mládež a šport Petra Bartoša. Špeciálnu cenu komisie získali štyria členovia tímu Slovenska v hokejbale, ktorý získal titul majstrov sveta.

mládež jednotlivci:

Natália Váleková, žiačka ZŠ Vajanského

Reprezentuje Športový klub ZŠ Vajanského a mesto Skalica v atletike vo viacerých disciplínach. Členka reprezentácie Slovenska v kategórii staršieho žiactva vo vrhu guľou. V tomto roku obhájila vynikajúce úspechy z minulého roku. Natália je dvojnásobnou majsterkou Slovenska vo vrhu guľou v kategórii starších žiačok. Tohtoročným výkonom 11,82 m vo vrhu guľou sa dostala na 1. miesto v 50-ročných historických tabuľkách mládežníckej atletiky v Skalici v kategórii starších žiačok. Na základe dosiahnutých výsledkov 2x reprezentovala úspešne Slovensko na medzištátnych stretnutiach. Na Európskych hrách mládeže v atletike v Brne získala bronzovú medailu vo vrhu guľou vo svojej vekovej kategórii. Tréner Zdeněk Zalubil

Patrícia Ptáčková, žiačka Gymnázia v Skalici

Reprezentuje Športový klub a mesto Skalica v atletike a v tenise. Všestranná atlétka, ktorá na majstrovstvách SR v Skalici a na majstrovstvách Zs. oblasti v kategórii mladších žiačok získala zhodne striebornú medailu výkonom 473 cm a 477cm.

V tenise reprezentuje klub a mesto Skalica v kategóriách starších žiačok, dorasteniek a žien. V kategórii žien získala bronzovú medailu na halových regionálnych majstrovstvách Zs oblasti. Má zo skalických tenistiek najvyššie postavenie v kategórii starších žiačok.

Tréneri Zdeněk Zalubil, Ing. Tomáš Ferencz, Ing. Zdenko Zalubil, Emília Zalubilová, Blanka Dúbravová.

Michal Búlik, žiak 4.A triedy ZŠ Vajanského

motocyklový pretekár

V sezóne 2015 získal :

- titul Majster Slovenska a Maďarska v kategórii MiniGP 2015

- titul vicemajster ADAC MiniBike cup 2015 ako najmladší zo všetkých štartujúcich.

- 3. miesto v medzinárodných majstrovstvách Česka MiniGP 2015

4x majster Slovenska (minimoto a miniGP), 1x majster Česka (minimoto), 3. miesto Majstrovstvá Európy (minimoto), 2x vicemajster Nemecka ADAC (miniGP)

tréner Milan Búlik

Sebastián Čederle, v roku 2015 žiak ZŠ Mallého, v súčasnosti žiak 1. ročníka SOŠ v Skalici

1. miesto – regionálne kolo západ v Trnave a postup na M Slovenska do B.Bystrice

1. miesto – M Slovenska v B. Bystrici a postup na Medzinárodné majstrovstvá konané vo Fínsku v meste Vierumäkki

2. miesto – Medzinárodné majstrovstvá vo Fínsku v meste Vierumäkki a postup na Olympijské hry mládeže v Nórsku v meste Lillehamer, kde v tomto roku obsadil druhé miesto.

Tréner Mgr. Lukáš Sopúšek

Marián Studenič, hokejista

Je odchovancom skalického hokeja. Prešiel všetky žiacke kategórie od prípraviek, mladších – starších žiakov, cez dorast, juniorov a zakotvil v A-mužstve. V sezóne 2014/2015 odohral v týchto kategóriách: dorast – 34 zápasov (40 gólov + 28 asistencií - 68 bodov), juniori – 14 zápasov (6 gólov + 6 asistencií - 12 bodov). Za veľmi dobré výkony v oboch kategóriách si vypýtal aj prvý krát v kariére dres A-mužstva, kde nastúpil na posledný zápas základnej časti v Poprade. Prešiel si aj všetky reprezentačné kategórie od U 15, 16, 17, 18 a bol aj v U 20. V sezóne 2015/2016 už nastupoval stabilne v A-mužstve HK 36, kde nazbieral v 39 zápasoch 8 gólov + 9 asistencií - 17 bodov.

mládež kolektívy:

Baseball - družstvo žiakov do 10 rokov

Baseballový tím žiakov obsadil na MSR v kategórii do 10 rokov 2. Miesto. Chlapci trénovali tri razy do týždňa. Vďaka tréningovému úsiliu a nasadeniu na turnaji sa prebojovali do záverečných zápasov play off. Po troch víťazstvách a jednej prehre sa prekvapivo prebojovali až do finále. Zápas bol dramatický od prvej chvíle a v úplnom závere prehrali o dva body. Obsadili pekné 2. miesto.

Tréneri Mgr. Radovan Nespala, Tomáš Gaža, Branislav Samson

Florbalové družstvo starších žiakov ZŠ Mallého

víťaz M Slovenska vo florbale starších žiakov ZŠ - OXDOG CUP - Košice.

Kolektív sa skladal zo žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ Mallého 2 so športovým zameraním v Skalici.

Úspechy v roku 2015:

1. miesto M skalického okresu vo florbale starších žiakov OXDOG CUP - Skalica

1. miesto M trnavského kraja vo florbale starších žiakov OXDOG CUP - Sereď

1. miesto M Slovenska vo florbale starších žiakov OXDOG CUP – Košice

Tréner Mgr. Peter Martinovský, asistent trénera Mgr. Lukáš Sopúšek, vedúci družstva Dušan Štítny

Dorast MHKM Skalica

Úspešne sa presadil v jesennej a zimnej časti súťažného ročníka 2015/2016. Napriek tomu, že cieľom bolo udržať sa v strede tabuľky, pomaly sa Skaličania prebojovali na jej čelo a vydržali tam až do konca decembra, kedy ich preskočil Trenčín. Už teraz vieme, že sa na špici udržali aj v roku 2016 a dostali sa až do finále s Popradom.

dospelí jednotlivci:

Bc. Milan Rízek

Je majstrom SR v chôdzi na 10000m z Borského Mikuláša v  kategórii veteránov a má ďalšie medaily z majstrovstiev SR v chôdzi za rok 2015. Bol členom družstva SR, ktoré zvíťazilo na medzištátnom stretnutí v ČR v Poděbradoch v chôdzi na 20 km. Zúčastnilo sa 10 štátov. V chôdzi na 20 km v Litve - mesto Alitusu obsadil v silnej medzinárodnej konkurencii pekné 7. miesto.

Tréner Ján Záhončík

Ivana Kočková, študentka Gymnázia v Skalici

Reprezentuje klub a mesto Skalica v tenise v kategórii dorasteniek a v kategórii žien. Patrila k oporám družstva žien v  1. SNL v tenise. Na halových majstrovstvách Západoslovenskej oblasti v kategórii žien v záveru roku v Skalici obsadila 2. miesto. Je najvyššie postavenou ženou zo Skalice v kategórii žien v slovenskom rebríčku za rok 2015 /42/. V tejto vekovej kategórii zaznamenala z mladých tenistiek v Skalici najvyšší výkonnostný rast.

Tréneri Ing. Tomáš Ferenc, Lucia Kubová, Milan Rízek

Ing. Alena Mikerová, je členkou ŠSKP Skalica od roku 1999. Pracuje ako učiteľka odborných predmetov na Strednej odbornej škole strojníckej v Skalici. Na celoslovenských súťažiach sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach. V roku 2015 sa stala Majsterkou Slovenskej republiky v streľbe zo vzduchových zbraní v kategórii Vzduchová pištoľ 40 ženy. V Extralige sa umiestnila na II. mieste, a v uvedenej disciplíne sa stala aj Majsterkou kraja Trnava a taktiež Majsterkou kraja Nitra Pohár za 1. miesto si priniesla aj z memoriálu Petra Kromera zo Šale.

Je trénerkou I. kvalifikačného stupňa.

dospelí kolektívy:

Grafobal team - atletika, bežecký tím

1. miesto MSR ženy v maratóne na MMM Košice - Sylvia Šebestian

4. miesto MSR družstiev v maratóne na MMM Košice, polmaratóne v Martine a na majstrovstvách SR v cezpoľnom behu v Šamoríne v kategórii muži.

1. miesto – majster Západoslovenskej oblasti v cezpoľnom behu - Zdenko Zalubil

Celoročná reprezentácia na behoch na Slovensku a v zahraničí.

Šachový klub Skalica

Odohral súťaž bez prehry len s 2 remízami a kolo pred koncom si zabezpečil postup do 2. ligy.

Začiatok sezóny bol ťažký, dve výhry a dve remízy nenaznačovali šance na postup, keď dvaja najťažší súperi šachistov ešte čakali po novom roku, ale to zvládli bravúrne, keď súperov suverénne porazili a tie dva súboje tesne vyhrali. Štyri kolá pred koncom výhrou nad najväčším rivalom Cíferom začal byť sen o postupe reálny.

HBK Hokejmarket Skalica

V kalendárnom roku 2015 opäť bol úspešný a skončil v celoslovenskej súťaži na 3. mieste. Vybojoval si miestenku na svetový pohár, ktorý sa konal v Nitre a kde skončil na 4. mieste.

Zvláštna cena pre štyroch hokejbalistov

Jaroslav Martinusík, dvojnásobný majster sveta, sa v ankete hokejbalista roka umiestnil na 4. mieste.

Milan Rampáček, majster sveta, sa stal Hokejbalistom roka 2015.

Róbert Mikéska, majster sveta a pevná súčasť skalickeho extraligového mužstva.