Aktuality

Veľvyslanec Ruskej federácie na radnici

Skalickú radnicu 5. apríla navštívil veľvyslanec Alexej Leonidovič Fedotov. Bolo to pri príležitosti jeho návštevy spoločnosti Grafobal Skalica. Veľvyslanca v spoločnosti generálneho riaditeľa spoločnosti Grafobal Skalica Mariána Kožíška privítal primátor Skalice Ľudovít Barát. V konšelskej miestnosti mu v krátkosti predstavila naše mesto a potom sa hosť zapísal do Pamätnej knihy mesta Skalica.

Rebelky štvrté

29. augusta sa skalické hokejbalistky HbTF 06 Rebels Skalica ako jediné zahraničné hráčky spolu s ďalšími jedenástimi tímami zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja v českom Svítkove. Iba troška šťastia bolo treba, aby skončili na stupňoch víťazov. Po kvalitnom výkone skončili na výbornom štvrtom mieste.

Skalica má novú monografiu

Dňa 11. decembra 2014 bola na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Skalici slávnostne uvedená do života nová Monografia mesta Skalica. Príprava začala roku 2008 a jej vydanie odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo. Posledná monografia bola vydaná pred 46 rokmi, v roku 1968, vo vydavateľstve Obzor v Bratislave so skrátenou reedíciou v roku 1992.

Read more: Skalica má novú monografiu

Squash extraliga: Barbari v kľudných vodách v strede tabuľky

Po polovici squashovej extraligy patrí Barbarom siedma priečka. Z druhého hracieho víkendu si Skaličania odnášajú 12 bodov a na piatu pozíciu strácajú jediný bod. Za kľúčové možno považovať víťazstvo 4:0 s Fajn Bratislava. Záhoráci sa tak vzdialili ašpirantovi na zostup na bezpečných 12 bodov. Aj keď obhajoba štvrtej priečky z minulej sezóny sa Barbarom pomaly vzďaľuje, v tíme panuje spokojnosť.

Read more: Squash extraliga: Barbari v kľudných vodách v strede tabuľky

"Hokejisti a fanklub deťom"

Členovia fan klubu a HK 36 Skalica pripravili pre deti a fanúšikov hokeja opäť po roku mikulášske podujatie na ľadovej ploche. Uskutočnilo sa v sobotu 6. decembra a prilákalo mnoho malých i veľkých korčuliarov. Čakali na nich hokejisti A-mužstva, s ktorými sa mohli všetci odfotiť. Nechýbali anjeli i čert a samozrejme sladkosti. Deti si mohli zastrieľať na bránku a do sýtosti sa vyblázniť na ľade.

Oficiálne výsledky komunálnych volieb 2014

pdfZápisnica MVK Skalica